Świat

Rosja szykuje się do kolejnej wojny? “W wojskach rozpoczęły się sprawdziany gotowości bojowej”

Siły zbrojne Rosji rozpoczęły sprawdziany gotowości bojowej; w ciągu kwietnia armia przeprowadzi ponad 4 tysiące rozmaitych ćwiczeń – poinformował we wtorek minister obrony Siergiej Szojgu. Oświadczył, że chodzi o planowane wcześniej sprawdziany.

“Wojska wyszły na poligony w celu przeprowadzenia ćwiczeń taktycznych, taktyczno-specjalnych i dwustronnych” – powiedział Szojgu. Polecił podwładnym, by zapewnili “wysoką jakość ćwiczeń kontrolnych i bezpieczeństwo podczas przemieszczania się eszelonów żołnierskich i sprzętu wojskowego”.

Według komunikatu ministerstwa obrony Rosji w kwietniu odbędzie się 4048 ćwiczeń o rozmaitym zasięgu, na około 100 poligonach i 520 obiektach szkoleń i zaopatrzenia.

Sprawdziany odbędą się we wszystkich okręgach wojskowych Rosji i we Flocie Północnej, a także na Kamczatce, Wyspach Kurylskich i na Dalekiej Północy. Wezmą w nich udział wszystkie rodzaje wojsk.

Sprawdziany gotowości bojowej rozpoczęto w czasie, gdy wzrosło napięcie w ukraińskim Donbasie, a Rosja – według władz w Kijowie – wzmocniła swoje siły przy granicy z Ukrainą.

 

Źródło: PAP Autor: Z Moskwy Anna Wróbel
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij