Świat

Polityk została nazwana przez gazetę rasistką. Teraz żąda od niej odszkodowania

Jedna z teksańskich gazet napisała, że komentarze prawicowej polityk były rasistowskie wobec Azjatów. W odpowiedzi podała ich do sądu o zniesławienie i żąda ogromnego odszkodowania.

Sery Kim startuje jako Republikanin w wyborach specjalnych w 6 teksańskim okręgu wyborczym. Chce zastąpić w Izbie Reprezentantów Republikanina Rona Wrighta, który zmarł 7 lutego z powodu COVID i raka płuc. Wcześniej służyła w administracjach Donalda Trumpa i George’a W. Busha.

31 marca Sery brała udział w debacie podczas której zadano jej pytanie o imigrację. Odpowiadając na nie stwierdziła, że kwoty legalnych imigrantów z poszczególnych państw zostały ustalone w latach siedemdziesiątych i powinno się je zaktualizować. „Wtedy witaliśmy Chińczyków z otwartymi ramionami w tym kraju. Nie chcę ich tutaj. Kradną naszą własność intelektualną. Dali nam koronawirusa” – stwierdziła dodając, że może powiedzieć coś takiego bo sama jest Koreanką i córką legalnych imigrantów.

Lokalny dziennik Texas Tribune postanowił napisać o tym artykuł. Wspomnieli w nim, że swoje poparcie dla Sery wycofali republikańscy kongresmeni azjatyckiego pochodzenia z Kalifornii, Young Kim i Michele Steel. W tytule i treści tego artykułu stwierdzili, że jej komentarz był rasistowski.

To nie spodobało się polityk. Twierdzi bowiem, że jej słowa zostały wyrwane z kontekstu. Jej zdaniem każda osoba obecna na tym spotkaniu, która wysłuchała jej wcześniejszych wypowiedzi, wiedziała, że nie odnosi się od samych Chińczyków a do chińskich komunistów – i ona sama chętnie powita w kraju każdego, kto ucieka spod ich władzy.

Polityk zdecydowała się złożenie przeciwko gazecie pozwu za zniesławienie. Żąda od nich aż 10 milionów dolarów odszkodowania. W świetle teksańskiego prawa nie jest uznawana za osobę publiczną, więc będzie musiała jedynie udowodnić, że pisząc o niej dziennikarz dopuścił się zaniedbania – w wypadku osób publicznych konieczne jest także udowodnienie, że zostało to zrobione celowo aby komuś zaszkodzić.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Daily Caller Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij