Kraj

Łapówki za powołanie do wojska. Poważne zarzuty wobec dowódcy krakowskiego batalionu

Żandarmeria Wojskowa na polecenie wydziału ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Krakowie zatrzymała dwóch żołnierzy 6. Batalionu Dowodzenia, w tym jego dowódcę. Są oskarżeni o korupcję.

Prokuratura zarzuca dowódcy tej jednostki, ppłk. Marcinowi M., że przyjął obietnicę korzyści majątkowej w kwotach 10 i 6 tysięcy złotych w zamian za przyjęcie dwóch osób do zawodowej służby wojskowej w tej jednostce. Zarzucono mu również, że od listopada 2019 do lutego 2020 kilkadziesiąt razy użył samowolnie służbowych pojazdów do celów prywatnych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

Zarzuty usłyszał również plutonowy Jacek T. Jest oskarżony o to, że podjął się płatnej protekcji o pośrednictwa w załatwieniu przyjęcia na służbę. Postawiono mu również zarzut posiadania marihuany.

Marcin M. trafił na trzy miesiące do aresztu tymczasowego, wobec Jacka T. prokurator zastosował dozór policji, poręczenie majątkowe w wysokości 15 tysięcy złotych i zakaz kontaktowania się z określonymi osobami. Grozi im odpowiednio 10 i 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij