Kraj

Agnieszka Pomaska tłumaczy dlaczego “w Niemczech szczepienie nie idzie dobrze”. Wszystko przez PiS

Pochodząca z Gdańska posłanka opublikowała w sieci krótki film skierowany do swoich sympatyków i wyborców. Wyjaśniła dlaczego “w Niemczech szczepienie nie idzie tak dobrze, jak by mogło”. Zdaniem Pomaskiej winę za taki stan rzeczy ponosi rząd w Polsce, który “używa szczepionek, które nie są jego własnością”. 

– Ten rząd używa szczepionek, które nie są ich własnością, które zostały wynegocjowane przez Unię Europejską. To największe kraje i najbogatsze kraje UE podzieliły się z takimi krajami jak Polska dostępem do szczepionki. To dlatego w Niemczech szczepienie nie idzie tak dobrze, jak by mogło – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska w czasie porannego spaceru po lesie.

– Bo gdyby każdy kraj sam walczył o szczepionki, to tych szczepionek najwięcej byłoby w tych największych krajach, takich Niemcy, Francja, Włochy czy Hiszpania – wyrokowała posłanka.

Według statystyk Uniwersytetu Oxfordzkiego Polska do końca marca zaszczepiła dwoma dawkami 5,2 proc. obywateli naszego państwa. Dalej są m.in. Wielka Brytania (5 proc.), Włochy (4,8 proc.), Niemcy (4,6 proc.), Szwecja (4,5 proc.) i Francja (4 proc.).

Zgodnie z najnowszym rządowym raportem, w Polsce do tej pory wykonano 6 665 384 szczepienia, w tym 2 074 033 drugą dawką. Do naszego kraju dostarczono w sumie 8 078 060 dawek szczepionek.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Lewica cieszy się ze śmierci księcia Filipa

0 0

Kolejny problem z Boeninigiem 737Max. Kolejne linie je uziemiają

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij