Świat

Wojsko staranowało dom wyrzutnią rakiet, właścicielka cudem przeżyła

Na Białorusi doszło do niecodziennego wypadku. Tamtejsze wojsko wjechało samobieżnym systemem rakietowym w drewnianą chatę.

Jak poinformował niezależny portal Tut.by samobieżny taktyczny zestaw rakietowy Toczka-U był akurat w drodze na poligon. W trakcie przemarszu przez jedną z wsi w obwodzie mohylewskim w poniedziałek rano jego kierowca jednak nie wyrobił na ostrym zakręcie i uderzył w ścianę jednego z domów mieszkalnych.

Siła uderzenia ciężkiego sześciokołowego transportera wiozącego rakietę w drewnianą chatę była ogromna. Zniszczeniu uległa niemal połowa domu. 85-letnia gospodyni cudem ocalała gdyż w momencie zderzenia przebywała akurat na zewnątrz. Z powodu tego wypadku skoczyło jej jednak ciśnienie i zrobiło się słabo, przez co trzeba było do niej wezwać pogotowie.

Jej córka poinformowała, że Toczkę udało się już wyciągnąć przy pomocy ciężarówki. Budynek jednak nie nadaje się do zamieszkania gdyż brakuje w nim jednej ściany i nie wiadomo w jakim stanie jest sama konstrukcja. Wojsko twierdzi, że już pomaga w zniwelowaniu szkód wyrządzonych przez nieuważnego żołnierza i deklaruje, że pokryje wszelkie koszty remontu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. Владислав Фальшивомонетчик, CC BY-SA 3.0

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij