Kraj

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Odeszła legenda polskiej muzyki

Krzysztof Krawczyk zmarł w wieku 74 lat. Kilka dni temu wyszedł ze szpitala po tym, jak był zakażony koronawirusem. O śmierci legendarnego polskiego muzyka poinformował jego przyjaciel i menadżer, Andrzej Kosmala.

Podziękował fanom za modlitwę i życzenia. “Nie dajmy się wirusowi” – zaapelował. Dwa tygodnie wcześniej został zakażony koronawirusem i trafił do szpitala. “Niestety i mnie dopadł COVID” – napisał wówczas. “Muszę podjąć walkę, jeszcze jedną w moim życiu walkę” – dodał. Ze szpitalnego łóżka prosił fanów o modlitwę. “Jak poczuję się lepiej zaraz się odezwę!” – obiecał. Obietnicy dotrzymał i w sobotę poinformował, że opuścił szpital. Niestety, dwa dni później poczuł się słabiej, udał się do szpitala, gdzie niestety nie udało się go uratować.

Zmarł
KRZYSZTOF
KRAWCZYK
R.I.P.

Opublikowany przez Andrzeja Kosmalę Poniedziałek, 5 kwietnia 2021

Krzysztof Krawczyk był jednym z najbardziej popularnych polskich muzyków. Jeden z najsłynniejszych barytonów w Polsce od 1963 roku do 1973 i w 1976 roku był wokalistą zespołu Trubadurzy.  Rozpoczął karierę w 1973 roku, koncertował w wielu miejscach na całym świecie.

W swojej twórczości inspirował się wieloma muzycznymi gatunkami, przenikał się w niej pop, blues, soul, jazz, rock and roll i country. Nie stronił od muzyki sakralnej, kolęd i pieśni religijnych. Krawczyk nagrał ponad 40 albumów.

Jego najbardziej znane przeboje, takie jak “Parostatek”, “Rysunek na szkle” czy “Trudno tak” (utwór nagrany z Edytą Bartosiewicz) znają miliony naszych rodaków.

Odszedł Krzysztof Krawczyk – piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, legenda polskiej sceny muzycznej.

Fot. January Bratek.

Opublikowany przez Narodowe Centrum Kultury Poniedziałek, 5 kwietnia 2021

Źródło: Stefczyk.info Autor: red.
Fot. PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij