Świat

Aresztowano matkę i jej cztery córki. Chciały dokonać zamachu w Niedzielę Wielkanocną

Na południu Francji policja aresztowała pięć kobiet. Podejrzewa, że chciały dokonać zamachu terrorystycznego w Niedzielę Wielkanocną.

Aresztowane kobiety to matka i jej cztery córki, z których jedna jest jeszcze niepełnoletnia. Mieszkały w Devez, dzielnicy miasta Beziers na południu Francji. Żadna z nich nie była wcześniej znana służbom.

Kobiety miały planować dokonanie zamachu w pobliskim mieście Montpelier w Niedzielę Wielkanocną. Szczegóły ich planu nie zostały jak na razie ujawnione. Wpadły bo jedna z nich, osiemnastolatka, chwaliła się swoim sąsiadom, że ogląda propagandowe nagrania Państwa Islamskiego i ktoś powiadomił o tym policję. Podczas aresztowania policjanci nie znaleźli żadnej broni ale udało im się odkryć w ich domu materiały, które mogłyby posłużyć do produkcji bomb.

Śledztwo w ich sprawie jest prowadzone przez kontrwywiad DGSI oraz biuro narodowego prokuratora ds. terroryzmu. Sprawa jest traktowana jako przypadek grupy przestępczej o charakterze terrorystycznym.

Źródło: Stefczyk.info na podst. AFP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij