Sport

Trump wezwał do bojkotowania baseballu

Donald Trump wezwał do zbojkotowania rozgrywek Major League Baseball (MLB). Ma to związek z ich protestem przeciwko reformie wyborczej w Georgii.

Baseball obok futbolu i koszykówki jest jednym ze sportów narodowych Amerykanów a składająca się z 30 drużyn MLB to jego najważniejsza liga. W połowie sezonu organizuje tzw. All-star Game, czyli cieszący się niezwykłą popularnością mecz w którym rywalizują ze sobą najlepsi zawodnicy z obu wchodzących w jej skład lig. W tym roku MLB zdecydowała jednak, że ten mecz nie będzie rozgrywany w Atlancie w stanie Georgia.

Powodem tego był fakt, że po niespodziewanym zwycięstwie lewicy w tym prawicowym stanie, chaosie w trakcie listopadowych wyborach i licznych doniesieniach o incydentach wyborczych prawicowe władze wprowadziły nową ustawę wyborczą, która uszczelnia system poprzez m.in. ograniczenie wcześniejszego głosowania, danie władzom stanowym większej kontroli nad komisjami wyborczymi i możliwość przejęcia organizacji wyborów w razie stwierdzenia nieprawidłowości czy też konieczność wylegitymowania się dokumentem ze zdjęciem przy wybieraniu karty do głosowania korespondencyjnego.

Ta ustawa wzbudziła histerię lewicy. Twierdzą, że tak naprawdę jej celem jest odstraszenie od głosowania Murzynów, żelaznego elektoratu lewicy. Porównują ją również – łącznie z Joe Bidenem – do tzw. praw Jima Crowa czyli rasistowskich ustaw o segregacji rasowej, które Demokraci wprowadzali w południowych stanach po Wojnie Secesyjnej. Do bojkotu Georgii zaczęły też oczywiście wzywać gwiazdy Hollywood a do krytyki władz dołączyły liczne korporacje, między innymi Coca Cola, Amazon czy Apple.

W wypadku MLB wiele osób zwróciło uwagę na ich skrajną hipokryzję. Szefom MLB nie spodobał się bowiem fakt, że do pobrania karty do głosowania korespondencyjnego potrzebny będzie dokument ze zdjęciem. Internauci zwrócili szybko uwagę na to, że osoba rezerwująca przez internet bilety na mecz MLB również musi pokazać taki dokument aby je wybrać. Gubernator Brian Kemp stwierdził natomiast, że MLB wystraszyła się lewicowych aktywistów i ich kłamstw, ale uczciwe wybory są warte bojkotów i procesów sądowych. „Powiem to wprost: nie wycofam się z tej walki. Nie damy się zastraszyć i nie damy się uciszyć” – powiedział na konferencji prasowej – „MLB, Coca-Cola i linie lotnicze Delta mogą bać się Stacey Abrams <lewicowa kandydat na gubernatora która twierdzi, że przegrała przez oszustwa wyborcze – dop. red.>, Joe Bidena i lewicy, ale ja nie”.

Do sprawy odniósł się również w oświadczeniu Donald Trump. „Baseball już teraz traci ogromne ilości fanów, a teraz opuszczają Atlantę ze swoją All-star Game bo boją się radykalnie lewicowych Demokratów” – napisał – „Bojkotujcie baseball i wszystkie postępowe firmy które przeszkadzają w wolnych i sprawiedliwych wyborach”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News, AP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij