Publicystyka

Manipulacja Katarzyny Lubnauer: “PO-PSL wybudowały Gazprom”

Katarzyna Lubnauer bardzo się stara, by dorównać swojemu poprzednikowi na stanowisku szefa Nowoczesnej Ryszardowi Petru. Niezwykle aktywna w mediach posłanka Koalicji Obywatelskiej tym razem postanowiła w osobliwy sposób rozpływać się nad dokonaniami rządu Donalda Tuska.

– Jeżeli okazuje się, że to jest pomysł naszego rządu na bezpieczeństwo, to okazuje się, że dużo większe bezpieczeństwo zapewniło nam budowa Gazpromu przez poprzedników, czyli PO-PSL, bo dzięki temu uniezależniliśmy się energetycznie od Rosji – perorowała w rozmowie z Beatą Lubecką w Radiu Zet.

Trzeba przyznać, że gwiazda Koalicji Obywatelskiej ma rozmach. W kontekście ostatnich słów Donalda Tuska pod adresem Mateusza Morawieckiego, “antyrosyjskiego jastrzębia”, przejęzyczenie, że to jego rząd stworzył największy rosyjski koncern energetyczny brzmi wręcz rozczulająco.

Ale dajmy już spokój językowym lapsusom. Te zdarzają się każdemu, choć niektórym częściej niż innym. Najważniejsza jest jednak merytoryczna wartość przekazu. Wiemy o co chodziło Lubnauer, i to już zakrawa o groteskę. Była szefowa Nowoczesnej uważa, że Gazoport w Świnoujściu, to zasługa rządów PO-PSL. To już nie zwykła pomyłka, to perfidna manipulacja. Inicjatywa budowy gazoportu i uniezależnienia się od rosyjskich dostaw wyszła od ŚP prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego. Jeżeli komuś możemy zawdzięczać, że ta inwestycja powstała, to w największym  stopniu właśnie tragicznie zmarłemu  prezydentowi. To jego zabiegi, prowadzone przez niego konsultacje i analizy sprawiły, że mimo ogromnego oporu niektórych środowisk nad Wisłą, pomysł został zrealizowany. Wkład prezydenta w zapewnienie nam bezpieczeństwa na tym odcinku jest niepodważalny i każdy kto próbuje przypisać te zasługi innym najzwyczajniej w świecie mija się z prawdą. Bardzo chciałbym wierzyć, że próba podważenia roli Lecha Kaczyńskiego w przeddzień kolejnej rocznicy jego tragicznej śmierci, to kolejne intelektualne przejęzyczenie.

 

 

Źródło: Autor: pf
Fot.

Ankieta

Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij