Publicystyka

“Obok tożsamości polskiej wpiszę tożsamość europejską” – czyli nowa akcja Lewicy z okazji Narodowego Spisu Powszechnego

Z dniem 1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który potrwa do 30 czerwca 2021 roku. Uczestnictwo w nim jest obowiązkowe. Do wzięcia udziału w nim stara się zachęcić Lewica, która wykorzystać okazję do promowania swoich idei.

Spisu można uzupełnić na trzy sposoby: w specjalnej aplikacji na stronie internetowej spis.gov.pl, poprzez kontakt telefoniczny lub osobistą wizytę rachmistrzów Głównego Urzędu Statystycznego. Pytania dotyczą m.in. naszych danych danych osobowych, miejsca zamieszkania, sytuacji mieszkaniowej czy wyznania. Jak się okazuje ostatnie z nich wzbudza najwięcej kontrowersji na Lewicy.

Na profilach związanych z trzecim największym ugrupowaniem w Sejmie oraz wśród sympatyków tej partii pojawiają się wpisy, które mają zachęcić Polaków do tego, aby nie wpisywać Kościoła Katolickiego jako swojego związku wyznaniowego. Wiosna Roberta Biedronia zamieściła nawet odnośnik do strony chcesieliczyc.pl, która ma odpowiadać na “najbardziej nurtujące” pytania związane z rubryką “wyznanie” w Narodowym Spisie Powszechnym.

To jednak nie wszystko. Lewica zachęca także swoich zwolenników, aby w pytaniach dotyczących tożsamości narodowej, obok polskiej, zamieścić także europejską. Jedną z osób promujących tą akcje jest posłanka Beata Maciejewska. “Jesteśmy Europejkami! Wyraźmy to!” – napisała polityk.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Ankieta

Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij