Rozrywka

Polacy robią lepszą pizzę niż Włosi

Włoskie Stowarzyszenie Prawdziwej Pizzy Neapolitańskiej (AVPN) zorganizowało wirtualny konkurs na najlepiej wyglądającą pizzę. Pierwsze i trzecie miejsce zajęli w nim Polacy.

Konkurs AVPN trwał od lutego i był otwarty dla wszystkich chętnych. Aby w nim uczestniczyć trzeba było przygotować w domowym piekarniku pizzę neapolitańską i wysłać stowarzyszeniu jej zdjęcie.

Na konkurs nadesłano 726 zdjęć z 50 krajów. W pierwszym etapie oceniali je internauci. 20 tych, które dostało najwięcej lajków, zostało ocenione przez dziesięciu tzw. pizzaioli czyli piekarzy specjalizujących się w pieczeniu pizzy. Brali pod uwagę kształt, sposób wypieczenia i prezentacji czy użyte dodatki.

Okazało się, że Polacy zmiażdżyli konkurencję. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Eem a trzecie Adrian Gromek. Drugi był Włoch Davide Cormaci.

Prezes AVPN Antonio Pace stwierdził, że ich konkurs „nie tylko potwierdził nadzwyczajne rosnące zainteresowanie, jakie ten doskonały przysmak wywołuje wśród amatorów i profesjonalistów na każdym kontynencie, ale pokazuje także, że przeżywa on złoty moment, zwłaszcza w Polsce”. Przyznał, że ich stowarzyszenie odkryło już jakiś czas temu i z tego powodu na początku stycznia zainaugurowali szkołę dla profesjonalistów w Poznaniu. “Teraz zachęceni rezultatami VeraPizzaContest 2021 jesteśmy w trakcie zorganizowania kursów dla amatorów dla bardzo wielu Polaków , którzy zafascynowani są prawdziwą neapolitańską pizzą” – zaznaczył.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Ankieta

Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij