Rozrywka

Teatr zrezygnował z wystawienia popularnej sztuki bo…zbyt wielu aktorów było białych

Teatr z Minneapolis zrezygnował w ostatniej chwili z wystawienia Kopciuszka. Stało się tak bo jego dyrektor uznał, że obsada tej sztuki była zbyt biała.

Chanhassen Dinner Theatres to niewielki teatr na przedmieściu Minneapolis. Niedługo miała mieć w nim premiera Kopciuszka w słynnej adaptacji Rogera i Hammersteina. Jego dyrekcja zdecydowała się jednak, że zrezygnują z tej produkcji.

Powodem podjęcia takiej decyzji było to, że w jego obsadzie znalazło się…zbyt wielu białych aktorów. Dyrektor tego teatru obliczył, że aż 98% aktorów, które miało wcielić się w baśniowe postacie jest biała. W oświadczeniu napisał, że mogli wprawdzie zorganizować kolejny casting i wyłonić w nim bardziej kolorowe zastępstwo, ale ostatecznie zdecydował, że całkiem zrezygnują z tej sztuki żeby zacząć od czystego konta i „skoncentrować się na byciu bardziej celowym teatrem antyrasistowskim”.

Oprócz zmian w programie teatr zatrudnił specjalnego konsultanta, który będzie pilnował, żeby obsady przyszłych sztuk w nim wystawianych nie raziły lewicowych uczuć swoją zbytnią białością. Dodatkowo mają zamiar zapraszać i płacić kolorowym artystom aby ci wspólnie z pracownikami teatru oceniali, czy dana sztuka jest wystarczająco antyrasistowska.

Jak zauważa telewizja Fox News teatr może mieć problemy z dotrzymaniem tych obietnic. W takich małych teatrach większość aktorów to amatorzy z castingu. Tymczasem przedmieście Chanhassen w którym działa to jedno z najmniej zróżnicowanych rasowo miejsc w USA – aż 92% jego mieszkańców jest biała.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij