Rozrywka

Niecodzienny pomysł polskiej uczelni – e-sport zamiast WF-u!

Strzelanka w Counter Strike czy  rozbudowanie swojego bohateraw  League of Legends zamiast gry w piłkę? Na oryginalny pomysł prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego wpadły władze Politechniki Gdańskiej

– Niezależnie od formy zdalnej czy stacjonarnej, w ramach zaliczenia przedmiotu, liczy się aktywne uczestnictwo i postęp pracy. Zajęcia e-sportowe odbywają się na discordzie (internetowy komunikator przyp. red.). W całym semestrze realizujemy 30 godzin zajęć. W każdym tygodniu trwają po dwie godziny dydaktyczne, czyli jak każda inna forma wychowania fizycznego – zauważa Kazimierz Rozwadowski, zastępca dyrektora ds. dydaktycznych Centrum Sportu Akademickiego na łamach sport.trojmiasto.pl.

Choć oczywiście wybór e-sportu jest całkowicie dowolny, a studenci gdańskiej uczelni mogą brać udział w tradycyjnych zajęciach WF, wśród żaków już słychać głosy, że po co korzystać z pływalni czy boiska, jak można grać w gry. Już w pierwszej minucie na zajęcia z League of Legends zapisało się 96 osób. Można spodziewać się, że w kolejnych latach ten odsetek będzie jeszcze wyższy.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Ankieta

Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij