Świat

BBC przypadkowo pokazała nekrolog księcia Filipa

Mąż królowej Elżbiety II książę Filip przebywa obecnie w szpitalu. Telewizja BBC Scotland przestraszyła wielu widzów przez pomyłkę puszczając nagranie, które najprawdopodobniej było jego nekrologiem.

99-letni członek rodziny królewskiej trafił do szpitala im. króla Edwarda VII 16 lutego po tym, gdy źle się poczuł. Wkrótce ogłoszono, że dostał infekcji. Jej natura pozostaje nieznana, wiadomo tylko, że nie chodzi o COVID. Wkrótce potem został przeniesiony do innej placówki, gdzie przeszedł zabieg związany z wcześniejszą chorobą serca, po czym wrócił do poprzedniej placówki, gdzie obecnie dochodzi do siebie.

W związku z jego hospitalizacją telewizja BBC Scotland zaliczyła kompromitującą wpadkę. Transmisja wywiadu z byłym pierwszym ministrem Szkocji Alexem Salmondem została nagle i bez zapowiedzi przerwana, a na ekranie pojawiło się archiwalne nagranie z księciem. Wielu widzów od razu uznała więc, że książę właśnie zmarł.

Okazało się jednak szybko, że to usterka techniczna. Nagranie po kilku sekundach zaczęło się odtwarzać od początku. Następnie zacięło się na stopklatce, a po chwili ta została zastąpiona czarną planszą. Po kilku sekundach na ekranie pojawiły się przeprosiny za problemy techniczne.

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że w wypadku znaczących osób publicznych, które są już stare lub chore, wiele mediów przygotowuje nekrologi jeszcze za ich życia, żeby jak najszybciej je zaprezentować kiedy już umrą. Wielu widzów jest przekonanych, że pokazany przez BBC Scotland film był fragmentem nagrania, które przygotowano na wypadek jego śmierci. Na razie nie jest jasne czy jego puszczenie przed czasem było spowodowane zwykłym ludzkim błędem.

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor: WM
Fot. PAP/EPA/STR

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij