Kraj

Trzaskowski nie będzie ubiegał się o reelekcję w następnych wyborach? “Pracę w ratuszu traktuje jak więzienie”

Według tygodnika “Wprost” Rafał Trzaskowski miał ogłosić swoim współpracownikom, iż nie zamierza ubiegać się o reelekcję w kolejnych wyborach samorządowych. Wiceszef PO ma być zmęczony pracą w warszawskim ratuszu. Znalazł nawet potencjalnego następcę, którym ma być posłanka Aleksandra Gajewska.

-Pracę w ratuszu traktuje jak więzienie. Cieknące rury i ustalanie opłat za śmieci to nie jest żywioł Rafała. Trzaskowski nie chce ponownie kandydować na prezydenta Warszawy – mówi rozmówca “Wprostu”.

W samej PO nie jest tajemnicą, iż politykowi marzy się stołek prezydenta Polski. Jest wręcz przekonany, że w kolejnych wyborach prezydenckich uda mu się odnieść triumf. Dlatego też powoli szykuje swojego następcę na stanowisku włodarza Warszawy, którym ma być posłanka KO Aleksandra Gajewska, ciesząca się sporym zaufaniem wiceszefa Platformy.

Sama parlamentarzystka póki co z dystansem podchodzi do tych informacji. Jak sama twierdzi “Warszawa ma obecnie dobrego prezydenta”. Przyznała jednak, iż będzie wspierała Trzaskowskiego w jego działaniach.

Zdaniem tygodnika wystawienie Gajewskiej miałoby też inny cel – powstrzymanie startu Barbary Nowackiej, która miała wyrazić zainteresowanie stanowiskiem prezydenta Warszawy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Wprost Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij