Kraj

Zastanawiająca wypowiedź. Jarosław Kaczyński buduje nową większość w Sejmie?

Według Borysa Budki wicepremier Jarosław Kaczyński próbuje stworzyć nową, alternatywną większość w parlamencie. Zdaniem szefa PO prezes Prawa i Sprawiedliwości ma “wysyłać sygnały” do posłów niezrzeszonych.

Budka był gościem radia TOK FM, w którym był pytany m.in. o możliwość współpracy z partią rządzącą. Co ciekawe przewodniczący PO stwierdził, iż byłby gotowy na dialog z PiS-em w ważnych tematach. Jednak jego zdaniem taki scenariusz nie jest możliwy. Głównie z uwagi na postawę Jarosława Kaczyńskiego, który jego zdaniem nie jest skoro do współpracy.

Polityk stwierdził też, że obecnie nie widzi żadnych możliwości na rozmowy z polskim rządem ws. Funduszu Odbudowy. Jego zdaniem wynika to z wewnętrznych tarć między koalicjantami Zjednoczonej Prawicy.

-Niestety, premier zdecydował się, że rozgrywki wewnętrzne są dla niego ważniejsze. Wczoraj zamiast przyjść do parlamentu, powołał kolejną radę składającą się z posłów PiS-u. Radę polityczną przy premierze, w której pan Suski, Kuchciński i inne orły polskiej polityki będą mu doradzać. Ja mam radę dla premiera Morawieckiego, żeby jednak rozmawiał z tymi, którzy realnie mogą w parlamencie zagłosować za Funduszem Odbudowy – powiedział Budka.

Lider Koalicji Obywatelskiej jest także zdania, że prezes Prawa i Sprawiedliwości próbuje budować nową większość w polskim parlamencie. Według jego opinii Kaczyński ma w tym celu “wysyłać sygnały” do posłów niezrzeszonych oraz szukać nowego koalicjanta. Uważa także, że wicepremier będzie próbował podebrać jak najwięcej posłów z Solidarnej Polski oraz Porozumienia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ TOK FM Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij