Kraj

Daniel Obajtek: za PO mafie paliwowe plądrowały kraj

Za PO mafie paliwowe plądrowały kraj, od czasu przejęcia władzy przez PiS zyski Orlenu wzrosły wielokrotnie – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Pytany o zyski Orlenu w czasach koalicji PO-PSL i obecne, Obajtek stwierdził, że „za czasów Platformy Obywatelskiej zyski Orlenu to były 1,7 mld zł za pięć lat. Za czasów rządu PiS zyski to 26 mld zł”.

„Mafie paliwowe plądrowały kraj, kiedy były karuzele VAT-owskie” i dopiero „jak przyszedł ten rząd, dopiero działania rządu pana premiera Morawieckiego, pana premiera Sasina doprowadziły do tego, że dziś ich nie ma” – mówił prezes Orlenu.

Jak dodał, „płacono danin do państwa ok. 26 mld zł rocznie, a teraz płaci się około 36 mld zł”.

Obajtek stwierdził, że dopiero koncern z przychodem na poziomie 200 mld zł rocznie, a takim będzie Orlen po wszystkich planowanych przejęciach może udźwignąć duże inwestycje w energetyce, petrochemii i jeszcze mieć możliwość rozwoju, nie tylko na polskim rynku ale i w regionie. Jak dodał, przecięcia Lotosu i PGNiG powinny zakończyć się w tym roku.

Pytany dlaczego Litwa jest zainteresowana inwestycjami właśnie Orlenu, Obajtek stwierdził, że „jesteśmy dobrym pracodawcą, (…) zatrudniamy tam 1500 ludzi, nie mamy problemów społecznych z naszymi pracownikami, (…) wkładamy do budżetu litewskiego pół miliarda złotych”.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij