Kraj

Twierdzi, że interesuje się sprawami osób niepełnosprawnych. Kompromitująca wpadka Scheuring-Wielgus

Joanna Scheuring-Wielgus była gościem Beaty Lubeckiej w porannej rozmowie Radia Zet. Posłanka Lewicy w pewnym momencie zaliczyła kompromitującą wpadkę.

Była działaczka Nowoczesnej wielokrotnie deklarowała, że interesuje się tematyką praw osób niepełnosprawnych. Słuchacze Radia Zet postanowili więc przetestować wiedzę parlamentarzystki. Jak wypadła Joanna Scheuring-Wielgus?

Posłanka Lewicy została poproszona o wyjaśnienie skrótu PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Polityk miała z tym nie mały problem.

O matko! – zareagowała Scheuring-Wielgus – Państwowy fundusz rodziców osób niepełnosprawnych.

Parlamentarzystka nie umiała również odpowiedź na pytanie, kto jest prezesem tej instytucji. W przypadku pytania o wymienienie trzech największych fundacji zajmujących się pomocą dla osób niepełnosprawnych stwierdziła jedynie, iż “nie ma zielonego pojęcia” i nie potrafi z głowy wymienić ich nazw.

Ale pani zajmuje się jeszcze tematyką osób niepełnosprawnych? – zapytała dziennikarka.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info/ Radio Zet Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij