Kraj

Śmiszek atakuje IPN: “Instytut promowania nazioli”. Celna odpowiedź Horały

Krzysztof Śmiszek na antenie Polsat News przekonywał, iż należy rozwiązać Instytut Pamięci Narodowej, któremu zarzucił promowanie nazistów. Na dywagacje posła Lewicy ostro zareagował Marcin Horała.

Parlamentarzysta odniósł się do ostatniego zamieszania wokół kontrowersyjnej nominacji dr. Tomasza Greniucha na stanowisko dyrektora wrocławskiego oddziału IPN. Śmiszek zarzucił instytutowi promowanie nazistów. Jednocześnie dodał, iż obecnie IPN nie ma nic wspólnego z pielęgnowaniem pamięci narodowej. Zdaniem posła Lewicy urząd powinien zostać zlikwidowany, a wszelką dokumentację powinno się przekazać do Archiwum Akt Nowych.\

Na wypowiedź Krzysztofa Śmiszka w ostrych słowach zareagował Marcin Horała.

 -Jak ktoś ma sumieniu mordowanie Polaków, jak jest bezpośrednim spadkobiercą totalitarnego reżimu, to próbuje tę uwagę od siebie odwrócić, mówię o Lewicy, częścią tego ugrupowania jest SLD, które jest bezpośrednim spadkobiercą PZPR – odpowiedział poseł PiS.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ Polsat News Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij