Kraj

Spięcie pomiędzy Hołownią i Nitrasem. Politycy nie szczędzili sobie mocnych słów

Sławomir Nitras skrytykował działania Szymona Hołowni, który ma “przekraczać granice dobrego smaku” przy werbowaniu polityków do swojego ugrupowania. Były kandydat na prezydenta stwierdził, iż szczecińskiemu posłowi nie zamierza składać żadnej propozycji dołączenia do jego partii.

-To, co robi Szymon Hołownia, nie jest ładne – powiedział w rozmowie z “Wirtualną Polską” poseł KO.

Polityk Platformy Obywatelskiej jest zdania, iż byłemu prezenterowi TVN zależy jedynie na powiększeniu swojego ugrupowania. Dlatego też przyjmie do swojej formacji każdego, niezależnie od reprezentowanych przez niego poglądów. W jego opinii liczba ofert, które Hołownia składa politykom, “przekracza granice dobrego smaku”, gdyż ma je “składać każdemu, kto przechodzi sejmowym korytarzem”.

Nitras ocenił też decyzję o odejściu Joanny Muchy z PO jako błędną, zbyt pochopną oraz podjętą “pod wpływem emocji”. Stwierdził też, że jego była partyjna koleżanka będzie tego jeszcze żałować.

Szymon Hołownia postanowił odnieść się do wypowiedzi posła Koalicji Obywatelskiej, którego zapewnił, iż nigdy nie dostanie propozycji dołączenia do jego ruchu. Jego zdaniem Nitras nie ma niczego ciekawego do zaoferowania Polakom, oprócz opowiadania bzdur. Wyśmiał go także za ostry atak przeciwko jego ugrupowaniu, kiedy jeszcze kilka dni wcześniej PO dużo mówiła o utworzeniu Koalicji 276.

Poseł Sławomir Nitras był uprzejmy powiedzieć, że każdy, kto przechodzi sejmowym korytarzem, dostaje od nas propozycję. Drogi Sławku, możesz spokojnie chodzić korytarzem i sejmowym i senackim, Ty nigdy żadnej propozycji od nas nie dostaniesz – powiedział były kandydat na prezydenta.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij