Publicystyka

Nietypowa propozycja Sylwii Spurek dla Grzegorza Pudy. Jak zareaguje minister rolnictwa?

Sylwia Spurek wyszła dość nietypową propozycją dla Grzegorza Pudy. Europoseł Zielonych postanowiła zaprosić ministra rolnictwa “niedzielny, wegański obiad”.

Polityk Zjednoczonej Prawicy był jednym z najgłośniejszych przeciwników zaprezentowanej kilka dni temu “piątki dla branży roślinnej” autorstwa byłej działaczki Wiosny. Jej postulaty skupiają się na: zakazu promowania mięsa, nabiału i mleka oraz likwidację funduszu wspierającego reklamowanie tych produktów; powołanie funduszu wpierającego branżę wegańską; zerowy VAT dla zamienników mięsa, mleka i jaj oraz nauczanie od wieku przedszkolnego nt. “klimatu i praw zwierząt”. Puda uznał ten pomysł za kuriozalny i zachęcał do wspierania polskich rolników oraz producentów wyrobów mięsnych, a także nabiałowych.

Panie Ministrze Grzegorz Puda, weganie i weganki nie żywią się trawą i kamieniami. Zapraszam Pana po pandemii na niedzielny, wegański obiad. Zobaczy Pan, że można jeść i nie szkodzić, że wegańskie jedzenie jest nie tylko etyczne, ale i smaczne – napisała eurodeputowana Zielonych.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij