Wiadomości sportowe z kraju i świata

Zwycięstwo Igi Świątek! Polka w najlepszej szesnastce Australian Open

Iga Świątek pokonała Fionę Ferro w III rundzie Australian Open 2:0 (6:3, 6:4). W następnej rundzie zmierzy się z Simoną Halep.

Świątek świetnie rozpoczęła pierwszego seta od dwóch przełamań. Polka po kilku minutach gry prowadziła już 3:0 i wydawało się, że jest na dobrej drodze do osiągnięcia gładkiego zwycięstwa w tym spotkaniu. Rywalka z Francji nie zamierzała jednak składać broni, wygrywając kolejne trzy gemie i wyrównując stan rywalizacji. Na szczęście triumfatorka French Open wróciła na właściwe tory, wygrywając trzy z czterech kolejnych gemów, dzięki czemu wyszła na prowadzenie w meczu.

Drugi set również należał do polskiej tenisistki. Polska zaczęła od przełamania, a potem wygrała przy własnym serwisie, który sprawiał Ferro sporo kłopotów. Obydwie zawodniczki przez kolejne cztery gemy zwyciężały przy swoich serwisach, aż w końcu Idze Świątek udało się przełamać rywalkę i doprowadzić do stanu 5:2 w drugim secie, popisując się kilkoma fantastycznymi zagrywkami. Co prawda Polka przegrała przy własnym serwisie, jednak w 9. gemie zdołała przełamać rywalkę i ostatecznie zwyciężyła 2:0 (6:4, 6:3), dzięki czemu awansowała do najlepszej szesnastki Australian Open.

W kolejnym meczu Polka zmierzy się z dobrze sobie znaną rywalką, Simoną Halep. Z Rumunką, zajmującą obecnie drugiej miejsce w rankingu WTA, Świątek mierzyła się dwukrotnie podczas turnieju French Open. W 2019 tenisistka z Polski musiała uznać wyższość rywalki, przegrywając 2:0. Jednak rok później w cudownym stylu jej się zrewanżowała, nie dając żadnych szans doświadczonej Rumunce, a następnie wygrywając cały turniej Ronalda Garrosa.

Źródło: Autor: JD