Kraj

Janusz Palikot doradza opozycji, jak pokonać PiS. Podał listę kłamstw, które trzeba wypuścić do mediów

Janusz Palikot, były działacz Platformy Obywatelskiej, doradza opozycji, jak pokonać PiS. Na swoim blogu opublikował nawet listę fake newsów, które powinna wykorzystywać w mediach opozycja, aby narzucić swoją narrację. 

Według byłego działacza PO przewagę nad PiS-em można osiągnąć dzięki kłamstwom i “złym informacjom”, bo te rozchodzą się szybciej niż dobre.

– Trzeba zacząć od tego, że złe informacje rozprzestrzeniają się 10 razy szybciej niż dobre. Po kilku dniach ma to charakter geometryczny. Żadna pozytywna i programowa ofensywa nie ma szans z tym mechanizmem. Jeśli do tego dojdzie, nic nie przebije ilości złych informacji, a także fake newsów. Na tym polega sukces Trumpa i Kaczyńskiego. Wyliczono, że były już prezydent USA skłamał ponad 30 tysięcy razy, z czego połowa przypada na zakończoną niedawno kampanię – od takich słów zaczyna swój tekst były polityk PO.

Przygotowuje też gotową listę kłamstw, których trzeba używać w mediach, aby wygrać z Prawem i Sprawiedliwością:

“1. Kaczyński zaszczepił się jako pierwszy?
2. Trwają rozmowy Macierewicza z ludźmi Putina ws. Polexitu?
3. Rydzyk ma dostać jeszcze 300 mln zł?
4. Kaczyński przekazał Marcie 100 mln zł?
5. Po następnym zwycięstwie PiS zwiększy inflację, aby obniżyć emerytury?
6. Powstaje szpital tylko dla działaczy PiS-u?”

– Tematów jest mnóstwo, ale potrzebna jest konsekwencja, nawet najbardziej absurdalna. Nie wygra się z nimi obroną prokuratorów i sędziów oraz innych nielubianych grup – pisze były wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

Do tematu odniósł się także na Twitterze, gdzie napisał:

– Opozycja może teraz wygrać wybory! KO. PiS poległ w sprawie szczepionek ale nie można tego odpuścić aż do obsesji, hasło jest proste – nie kupiliście szczepionek – zabiliście ludzi. Jesteście -mordercami! – czytamy.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij