Publicystyka

Tak się niszczy bezcenne zabytki w Warszawie. Na miejscu zabytkowej parowozowni powstał… supermarket

Supermarket zamiast XIX-wiecznej parowozowni, gigantyczny biurowiec wciśnięty przy placu Zamkowym, bądź blok deweloperski zamiast przedwojennej willi, czyli dlaczego nikt nie rozliczył odpowiedzialnych za nieodwracalne straty na zabytkowej mapie Warszawy.

Szukamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego warszawskie zabytki przegrywały z bezczelnością deweloperów i bezczynnością urzędników. Jak pod nosem konserwatorów zabytków dochodziło do nielegalnych rozbiórek historycznych obiektów? Dlaczego stołeczni konserwatorzy często poddawali się dyktatowi deweloperów?

Czy pomiędzy deweloperami, politykami i urzędnikami mogły istnieć powiązania, które doprowadziły do unicestwiania historycznego dziedzictwa stolicy? Na czym polega „weekendowy schemat” likwidacji zabytkowych budowli? Katastrofalna spuścizna Ewy Nekandy-Trepki i innych stołecznych konserwatorów w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 22:30 w TVP1.

Źródło: Magazyn Śledczy Anity Gargas Autor: Magazyn Śledczy Anity Gargas
Fot. Magazyn Śledczy Anity Gargas

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij