Świat

Youtube zawiesił konto Trumpa

Popularny portal streamingowy Youtube dołączył do Facebooka i Twittera w cenzurze prezydenta Trumpa. Zawiesił jego konto na tydzień.

Portal poinformował, że kanał prezydenta został zawieszony na co najmniej siedem dni. Powodem miało być rzekome podżeganie do przemocy. „Po dokonaniu przeglądu i w świetle obaw o potencjalną przemoc, usunęliśmy nowe treści opublikowane na kanale Donalda J. Trumpa za złamanie naszego regulaminu” – poinformowali – „Kanał ma na koncie pierwsze uchybienie i tymczasowo nie będzie mógł publikować nowych treści przez minimum 7 dni”.

Oprócz braku możliwości publikowania nowych nagrań portal zablokował również możliwość komentowania tych, które już się na nim znajdują. Na razie nie jest jasne co zawierały nagrania, przez które Trump dostał bana. 7 stycznia należący do Google Youtube ogłosił jednak, że będzie zawieszał wszelkie kanały, które będą podejmować temat oszustw wyborczych.

Źródło: Stefczyk.info na podstawie PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij