Świat

Merkel zapowiada przedłużenie twardego lockdownu do kwietnia. “Jeśli tego nie zrobimy, będziemy mieli 10 razy więcej chorych dziennie”

Kanclerz ostrzegła, że pandemia koronawirusa potrwa jeszcze przez dłuższy czas i należy się spodziewać jej nasilenia. Jak jednocześnie zaznaczyła, rozprowadzane obecnie szczepionki dają pewną nadzieję na poprawę sytuacji. Mimo to, rekomenduje przedłużenie trwającego w Niemczech lockdownu aż do kwietnia. 

– Jeśli nie powstrzymamy brytyjskiej mutacji wirusa, będziemy mieli na Wielkanoc 10 razy więcej chorych dziennie. Potrzebujemy co najmniej 10 tygodni twardego lockdownu, żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa – miała powiedzieć Merkel, którą cytuje niemiecki Bild.

Wczoraj w Niemczech wykryto 12 497 nowych przypadków koronawirusa, zmarły 343 osoby. Łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa zbliża się do 2 mln i wynosi obecnie 1 921 024 a zgonów 40 686.

Jednocześnie w depeszach agencyjnych z Niemiec zwracano uwagę na to, że liczby są niższe, m.in. ze względu na to, że w weekendy przeprowadza się mniej testów.

W wielu miejscach w Niemczech trwa lockdown, który sprowadza się do zakazu opuszczania domów bez konieczności. Otwarte są tylko sklepy z artykułami niezbędnymi do codziennego życia, a także apteki i banki. Zamknięte są szkoły, a niektórzy pracodawcy musieli zawiesić działalność lub zlecić swoim pracownikom pracę w systemie zdalnym. Zamknięte również zostały zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu.

Zdaniem kanclerz Angeli Merkel 17 stycznia powinno stać się jasne, jak okres świąteczno-noworoczny wpłynął na poziom infekcji w Niemczech.

(

Źródło: Autor:
Fot.

Ankieta

Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij