Publicystyka

WOŚP pod znakiem Strajku Kobiet. Owsiak pochwalił się swoim rysunkiem

Zbliża się kolejny, 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji szef fundacji Jerzy Owsiak postanowił wystawić na licytację swój rysunek… z charakterystycznym czerwonym piorunem Strajku Kobiet i hasłem “Jesteśmy mocni. To jest wojna”.

– To jest mój obrazek, moje dzieło, które przekazałem na WOŚP. Po pewnym wieczornym dniu, kiedy wróciłem do domu, narysowałem to. Jest moc – powiedział Owsiak.

Rysunek szefa WOŚP wywołał szereg kontrowersji. Wiele osób jest oburzonych, że Jerzy Owsiak angażuje swoją fundację w spór społeczno-polityczny, wystawiając na licytację obrazek zawierający symbol organizacji wspierającej dostęp do aborcji na życzenie, po to aby zebrać pieniądze na sprzęt medyczny dla chorych dzieci. Inni wskazują, że widoczne na obrazku hasła “To jest wojna” czy nawet “Wyp******ać” niezbyt pasują do tego typu akcji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij