Wiadomości sportowe z kraju i świata

Stoch drugi w Engelbergu. Aż czterech Polaków w czołowej dziesiątce

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Zwyciężył Halvor Egner Granerud. To czwarty z rzędu triumf Norwega. Na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Anze Lanisek.

Stoch przegrał z Granerudem o 2,2 pkt. Strata Laniska do zwycięzcy wyniosła 8,7 pkt.

Polski trzykrotny mistrz olimpijski po raz 72. stanął na pucharowym podium, a po raz 10. w Engelbergu.

W czołowej “10” uplasowało się jeszcze trzech Polaków – piąte miejsce zajął Piotr Żyła, siódme – Andrzej Stękała, a dziewiąte Dawid Kubacki. Pucharowe punkty zdobył też Aleksander Zniszczoł, który był 25.

Z biało-czerwonych po pierwszej serii odpadł jedynie Klemens Murańka, którego sklasyfikowano na 34. pozycji.

Źródło: PAP Autor: wkp/ pp/