Kraj

Po Kukizie przyszedł czas na Hołownię? Władze PSL rozmawiają z liderem Polski 2050

Wicemarszałek Sejmu z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego Piotr Zgorzelski w rozmowie z Radiem Zet stwierdził, iż Koalicję Polską czeka nowe otwarcie po opuszczeniu jej szeregów przez Kukiz’15. 

W czwartek szeregi Koalicji Polskiej opuściła formacja Kukiz’15, co oznacza iż pozostały w niej jedynie PSL, Unia Europejskich Demokratów oraz konserwatyści Marka Biernackiego. Jednak ludowców to nie martwi i jak przyznaje sam Zgorzelski “zapowiedzi o śmierci Koalicji Polskiej są przedwczesne”. Uznał też, że rozbrat z Pawłem Kukizem i jego posłami “nic nie znaczy” dodając, iż otwiera przestrzeń dla innych.

– Co tydzień będzie dołączał nowy podmiot. Będą to stowarzyszenia, partie polityczne działające poza Sejmem. Nie wykluczamy pewnych przyłączeń z Sejmu, ale to wszystko przed nami – mówił wicemarszałek Sejmu.

Zgorzelski przyznał, iż jego formacja prowadzi obecnie rozmowy z kilkoma opcjami politycznymi, również z Polską 2050 Szymona Hołowni. Na razie jednak mają to być negocjacje o założeniu taktycznym, jednak poseł nie wyklucza utworzenia wspólnego projektu politycznego w niedalekiej przyszłości w przypadku sojuszu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Radio Zet Autor: JD
Fot.

Ankieta

Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij