Sport

Nasi skoczkowie włączyli się w walkę z COVID-19

Nasi skoczkowie po raz kolejny udowadniają, że można na nich liczyć. I to nie tylko na arenie sportowej. Nasza złota drużyna postanowiła pomóc w walce z koronawirusem. Na specjalnie nagranym filmie zachęca do przestrzegania reżimu sanitarnego.

Nasi fantastyczni skoczkowie narciarscy🇵🇱 wiedzą najlepiej, że zwycięstwa wymagają współpracy. Tylko działając wspólnie możemy wygrać z koronawirusem❗❤️ – ocenił postawę naszych narciarzy premier Mateusz Morawiecki.

 

 

Nasi fantastyczni skoczkowie narciarscy🇵🇱 wiedzą najlepiej, że zwycięstwa wymagają współpracy.

Tylko działając wspólnie możemy wygrać z koronawirusem❗❤️

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Piątek, 27 listopada 2020

 

W najbliższy weekend znowu będziemy mogli zobaczyć naszych chłopców w akcji. Po wynikach kwalifikacji, już możemy sobie ostrzyć zęby na zwycięstwo.

Dawid Kubacki uzyskał 135,5 m i wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Udział w zawodach zapewniło sobie wszystkich sześciu Polaków.

Kubacki wyprzedził Niemca Karla Geigera i Norwega Halvora Egnera Graneruda – obaj wylądowali na 132. metrze.

Z biało-czerwonych w czołówce znaleźli się jeszcze Piotr Żyła (129 m) i Kamil Stoch (120,5 m), którzy zajęli – odpowiednio – piąte i 10. miejsce. Zarówno Klemens Murańka, jak i Andrzej Stękała uzyskali 112,5 m, ale pierwszy z zawodników miał znacznie lepsze noty, co sprawiło że uplasował się na 26. pozycji, a jego kolega z kadry na 32. Paweł Wąsek zaś (113,5 m) miał 28. lokatę.

W Ruce nie wystąpią czołowi Austriacy, w tym zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie Stefan Kraft. Zakażenie Covid-19 stwierdzono u Gregora Schlierenzauera, Philippa Aschenwalda oraz trenera Andreasa Widhoelzla i cała kadra A została skierowana na kwarantannę.

Pierwsza seria sobotniego konkursu rozpocznie się o godz. 16.30. Dzień później rywalizacja ruszy o 15.30, a poprzedzą ją kwalifikacje (14).

Po inauguracyjnych zawodach PŚ w Wiśle liderem cyklu jest Niemiec Markus Eisenbichler.

Źródło: Autor:
Fot.

Ankieta

Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij