Publicystyka

Skandaliczne słowa doradcy hiszpańskiego rządu. “Polska pozwoliła nazistom zbudować obozy koncentracyjne”

Inmaculada Martinez, doradca hiszpańskiego rządu, zamieściła na swoim profil na Twitterze skandaliczny wpis, w którym sugeruje, iż Polska… pozwoliła Niemcom pozamykać Żydów w gettach oraz zbudować obozy koncentracyjne.

Wczoraj przed siedzibą Parlamentu Europejskiego odbył się happening z udziałem europosłów Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów, w którym wyrażono poparcie dla Strajku Kobiet. Udział wzięli w nim m.in. Robert Biedroń czy liderka tej frakcji Iratxe Garcia Perez. To właśnie do jej wpisu odniosła się Inmaculada Martinez, pełniąca funkcję doradcy w hiszpańskim rządzie.

Oh Polsko. Pozwoliłaś nazistom pozamykać Żydów w gettach oraz zbudować i prowadzić obozy koncentracyjne, a teraz zasłaniacie się fałszywą ochroną życia. Nie macie prawa do zarządzania ciałami kobiet. Trzymajcie się z daleka – czytamy.

Wpis wywołał ogromną burzę w Polsce i nie ma co się dziwić. Skandaliczne kłamstwa w temacie “polskich obóz śmierci” stały się zdecydowanie zbyt męczące i irytujące, a wiedza historyczna niektórych zagranicznych polityków czy osób współpracujących z nimi jest żenująca. Oburzający jest też fakt, że o ile nie ma żadnych problemów z podaniem narodowości polskiej, jako rzekomo “współodpowiedzialnej za Holocaust”, o tyle kłopot już niektórzy mają ze wskazaniem narodowości rzeczywistych sprawców tej tragedii. Dlatego pani Martinez przypominamy, że ci mityczni naziści to byli w rzeczywistości Niemcy.

Przypomnimy też o kilku faktach historycznych. We wrześniu 1939 roku Polska została zaatakowana najpierw przez III Rzeszę Niemiecką, a następnie przez Związek Radziecki. Pomimo obietnic pomocy ze strony “sojuszników” z Anglii oraz Francji, ta nie nadeszła, a finalnie Polska i Polacy zostali zostawieni sami sobie.

Polska znalazła się pod okupacją dwóch totalitarnych państw, które gnębiły nasz naród. Polacy nie mieli nic do powiedzenia. Niemcy robili wszystko na co sobie mogli pozwolić. To Niemcy w tym czasie decydowały o wszystkim, co miało się dziać w Polsce. To Niemcy wsadzili Żydów do gett, a następnie wywozili do zbudowanych przez nich na ziemiach polskich obozów koncentracyjnych. Zresztą nie tylko samych Żydów, ale także i Polaków. Tylko na terenach naszego okupowanego kraju istniała kara śmierci za ukrywanie Żydów, a mimo wszystko to wśród członków naszego narodu znalazło się najwięcej Sprawiedliwych Spośród Narodów Świata.

Źródło: Facebook/ Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij