Publicystyka

Newsweek “dziękuje” żołnierzom Wehrmachtu? Internauci odpowiadają na zaskakujący artykuł portalu

Na łamach portalu Newsweeka ukazał się artykuł, w którym opisane zostały kulisy powstania Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, w którym powstały tak kultowe serie jak “Bolek i Lolek”, “Reksio” czy “Porwanie Baltazara Gąbki”. Materiał wywołał sporą burzę w mediach społecznościowych, a wszystko przez użyte sformułowanie na samym początku tekstu, w którym wyrażony został pogląd, iż studio mogło powstać dzięki… żołnierzom Wehrmachtu.

Gdyby nie byli żołnierze Wehrmachtu, miliony polskich dzieci nie zobaczyłyby Bolka i Lolka, Reksia albo Baltazara Gąbki – czytamy na samym wstępie do materiału ukazanego na portalu, którego wydawcą jest niemiecki koncern Ringier Axel Springer.

Niefortunne sformułowanie wywołało ogromną burzę w polskich mediach społecznościowych. Wielu internautów nie kryje zaskoczenia i jednocześnie oburzenia z tego powodu, uważając to za sporą przesadę. Na Twitterze pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których Polacy wyrażają swój pogląd na temat materiału Newsweeka – pada tam wiele wyrazów zniesmaczenia oraz oskarżeń wobec redaktora naczelnego Tomasza Lisa, pojawiło się także kilka opinii wyśmiewających “podziękowania dla żołnierzy Wehrmachtu”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Newsweek/ Twitter Autor: JD
Fot. Wikimedia Commons

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij