Kraj

Szef MSWiA apeluje do opozycji: “Przestańcie manipulować emocjami młodych ludzi. Forma tego protestu jest nieakceptowalna państwowo “

Nie będzie w Polsce żadnej rewolucji. Nie dopuścimy do tego, do rewolucji rozumianej nie w sensie politycznym i ideowym, bo na pewne rzeczy nie mamy wpływu, ale rewolucji dokonanej przy użyciu siły wobec konstytucyjnych organów państwa polskiego. Będą funkcjonowały swobodnie Sejm, Senat, rząd i prezydent. Chcę powiedzieć więcej. Każda instytucja publiczna, jeżeli tłum ruszyłby na ratusz warszawski, będzie chroniony i będzie broniony, bo jest to instytucja publiczna, a prezydent Warszawy został wybrany w demokratycznych wyborach i polska policja tego dopilnuje – mówił w Sejmie minister Mariusz Kamiński odnosząc się do wydarzeń związanych z działaniami policji wobec “Strajku Kobiet”. 

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  mówił, iż jego celem nie jest “podgrzewanie atmosfery ani na tej sali ani w kraju”:

Jako szef MSWiA mam swoje obowiązki państwowe, które wykonuję. Jeżeli oceniacie, że źle je wykonuję, macie prawo złożyć wotum nieufności wobec mnie. Ale to ja od momentu dużego wybuchu społecznego, jaki nastąpił po 22 października, czyli po orzeczeniu TK, na bieżąco nadzoruję działania podległych mi służb, w tym policji i ja ponoszę odpowiedzialność każdego typu, w tym polityczną, za działania policji. Uważam że były to działania podjęte w głębokim interesie państwowym i wszystkich obywateli – dodał szef MSWiA i zaapelował. by opozycja “pozwoliła działać polskiej policji”.

Oprócz wielu młodych ludzi, którzy chcieli zaprotestować na ulicy, były tam grupy skrajne, które wzywają wprost do obalania konstytucyjnych organów. W Polsce tylko w jeden sposób można zmienić władzę – w demokratycznych wyborach. Uszanujmy to – mówił szef MSWiA.

– Przestańcie manipulować emocjami młodych ludzi. Forma tego protestu jest nieakceptowalna państwowo – mówił Kamiński. – Będzie czas na szukanie politycznych rozwiązań – dodawał szef MSWiA.
Źródło: Stefczyk.info Autor: red
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij