Publicystyka

Kabaret chciał zażartować z rządu, sam stał się pośmiewiskiem

Kabaret Neonówka opublikował na swoim Twitterze antyrządowy żart, który nie rozśmieszył internautów. Bardzo ich za to rozśmieszyło oburzenie kabareciarzy na tą reakcję.

Kilka dni temu Ministerstwo Kultury ogłosiło warty 400 milionów złotych program, który miał zrekompensować artystom utracone przez pandemię koronawirusa zyski. Ogromne kwoty jakie przyznano niektórym ludziom kultury oburzyły wiele osób. Powszechnie zwracano uwagę, że w obecnej trudnej sytuacji pieniądze te powinny być wydane na bardziej palące problemy. W końcu minister Gliński skapitulował i wstrzymał wypłaty z tego funduszu do czasu ponownej weryfikacji listy beneficjentów.

Kabaret Neonówka, który zapewnił, że nie skorzystał z tego programu, postanowił wykorzystać tą sytuację do ataku na rząd. Opublikował na swoim Twitterze „prawdziwą listę beneficjentów”.

Wielu internautów zwróciło uwagę, że ich żart był wybitnie nieśmieszny.

To z kolei wywołało oburzenie kabareciarzy, którzy zasugerowali, że osoby komentujące ich brak poczucia humoru to prawicowe trolle. „Właśnie odwiedziła nas tzw. prawa strona internetu. Ta tolerancyjna, oparta na katolickich wartościach miłości bliźniego, ta która zna się tylko na jednostronnych żartach (skecz o Komorowskim Was bawił).” – napisali – „Dalsza dyskusja nie ma sensu, bo tylko Wy macie licencje na wszystko”

Żart Neonówki nie rozśmieszył internautów, ale ich oburzenie – już tak.

 

Źródło: Twitter Autor: Wiktor Młynarz
Fot. Yarl, CC BY-SA 2.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij