Rozrywka

Agencja Wywiadu promuje książkę byłego SBka. “Czy wyście tam wszyscy powariowali?”

Na oficjalnym profilu twitterowym Agencji Wywiadu pojawiła się reklama książki byłego oficera SB. Wywołało to zdecydowaną reakcję Sławomira Cenckiewicza oraz Piotra Woyciechowskiego.
Popularny pisarz Vincent V. Severski (prawdziwe nazwisko Włodzimierz Sokołowski) wydał nową powieść poświęconą słynnej polskiej szpieg Krystynie Skarbek. Oficjalny profil Agencji Wywiadu, z którą Severski był związany zawodowo zanim został pisarzem, postanowił ją zareklamować. “Vincent V. Severski w powieści «Christine. Powieść o Krystynie Skarbek» przedstawia jedną z operacji wywiadowczych w okresie II wojny światowej z udziałem tytułowej bohaterki. Opowiada o sile, odwadze i inteligencji «ulubionego szpiega» Churchilla” – napisali.

Problem w tym, że Severski nie był jedynie pracownikiem Agencji Wywiadu. Swoją karierę w służbach rozpoczął w 1982 roku w Wydziale XI Dep, I MSW (dywersji ideologicznej) w którym zajmował się m.in. rozpracowywaniem NSZZ Solidarność.

Promowanie jego książki przez oficjalny profil AW zdenerwowało zajmującego się problematyką służb Piotra Woyciechowskiego. “Czy wyście tam wszyscy powariowali? Popularyzujecie książki byłego funkcjonariusza Wydziału XI Departamentu I SB” – napisał na swoim Twitterze – „Wydziału, który był zaangażowany w kierowanie działalnością pary agentów Yon i Panna oraz mającego na sumieniu śmierć ks. Franciszka Blachnickiego”.

Równie ostro zareagował Sławomir Cenckiewicz. „Tyle dobrych książek wychodzi a oni SB-eka promują. Dno!” – napisał.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij