Kraj

Wściekły atak Michała Kamińskiego na Kościół. I pomyśleć, że ten człowiek kiedyś był konserwatystą

Kiedyś uchodził za konserwatystę, a ryngraf z Matką Boską wręczał Augusto Pinochetowi, dziś wściekle atakuje Kościół katolicki i staje po stronie protestujących przeciwko zakazowi aborcji eugenicznej. Michał Kamiński podczas swojego wystąpienia w Senacie w skandalicznych słowach zwrócił się przeciwko Kościołowi i duchowieństwu.

Jak czytamy na portalu podlaski.info “dysponujące większością w Senacie ugrupowania opozycyjne poniosły  porażkę w głosowaniu nad projektem uchwały “w obronie praw obywatelskich”. Przeszedł wniosek PiS o odrzucenie projektu; wniosek poparło dwóch senatorów opozycji – Jan Filip Libicki z PSL i Władysław Komarnicki z KO. Autorem uchwały, która nie zyskała akceptacji był senator PSL Michał Kamiński.

Decyzja izby rozwścieczyła wnioskodawcę. W dzisiejszym wystąpieniu Kamiński dał upust swojej wściekłości bezceremonialnie atakując Prawo i Sprawiedliwość, Kościół i Księży”

– Z tej trybuny w gmachu polskiego Senatu godzi się dziś wypowiedzieć najpierw słowa: Bracia i Siostry, nie jesteście przestępcami – nie jesteście przestępcami w obu izbach polskiego parlamentu, walcząc o prawa kobiet i o sprawiedliwość dla wszystkich obywateli, nie jesteście przestępcami w tych wszystkich wielkich i małych polskich miastach, dając dzisiaj wyraz swojego gniewu. „Gniew” – to słowo dobrze oddaje obecny nastrój milionów Polaków. To jest gniew na arogancką władzę i pazerny, pozbawiony wszelkich skrupułów Kościół, ten sam Kościół, który jeszcze w zeszłym tygodniu ustami jednego ze swoich najważniejszych w Polsce przedstawicieli twierdził, że nie ma sobie nic do zarzucenia w dziedzinie strasznej zbrodni pedofilii, że nic nie obciąża jego sumienia. I ci ludzie, którzy nie słyszeli płaczu chłopców i dziewcząt gwałconych na plebaniach, dzisiaj słyszą głos zarodków. To hańba, że tak mówicie. To hańba, że dzisiaj próbujecie państwo polskie, tę najświętszą dla nas instytucję, podporządkować jednemu, choćby najbardziej przez nas szanowanemu, Kościołowi. Przecież w tej sprawie, o czym naprawdę warto pamiętać, spór dotyczy tego, że Kościół katolicki ma taką, a nie inną definicję życia ludzkiego i człowieka. I Kościół w trakcie całej swojej historii nie stosował tej definicji takiej samej. A tak restrykcyjnego stosunku do aborcji nie podzielają inne denominacje, inne wielkie wyznania chrześcijańskie. Takie stanowisko, inne niż nawet inni chrześcijanie w tym zakresie, ma Kościół katolicki – oczywiście ma do tego prawo – grzmiał Kamiński.

W dalszej części wypowiedzi Kamiński słowami, których nie powstydziłby się Janusz Palikot, wypominał Kościołowi jego majątek, media i władzę.

Całość wystąpienia możemy obejrzeć tutaj.

Źródło: stefczyk.info na podst. podlaski.info Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij