Kraj

Zaskakujące słowa Komorowskiego na temat Kaczyńskiego: “Trzeba się go będzie pozbyć”

Bronisław Komorowski był gościem Moniki Olejnik w programie “Kropka nad i”, gdzie poruszona została tematyka orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. niezgodności przepisów dotyczących aborcji eugenicznej z ustawą zasadniczą. Były prezydent sporo uwagi poświęcił zwłaszcza osobie Jarosława Kaczyńskiego, który, jego zdaniem, zostanie wkrótce zdradzony przez własne środowisko.

Komorowski przypomniał o wcześniejszych demonstracjach sprzeciwiających się zmianom w prawie aborcyjnym. Zdaniem byłego prezydenta prezes Prawa i Sprawiedliwości widząc ówczesny sprzeciw miał się wycofać z tego pomysłu i powrócić do niego w środku pandemii wierząc, iż “przejdzie to na sucho”.

– Przeliczył się na nieszczęście całej Polski, bo próba przeprowadzenia tego rodzaju zmiany ustawy w czasie epidemii, z pominięciem parlamentu doprowadziła do tego, co mamy dzisiaj – powiedział Komorowski.

Były prezydent miał sporo uwag pod adresem Jarosława Kaczyńskiego, którego nazywał “mistrzem Polski w wywoływaniu konfliktów społecznych, który tym razem miał bardzo przesadzić”. W jego opinii działania prezesa PiS są coraz bardziej nieracjonalne i ma to również dostrzegać jego środowisko. Komorowski wieszczy nawet spisek w obozie Zjednoczonej Prawicy twierdząc, że kiedy tylko środowisko PiS zauważy, że “Kaczyński im szkodzi, wówczas trzeba będzie się go pozbyć”.

 Ci wszyscy, którzy dzisiaj klaszczą Jarosławowi Kaczyńskiemu, szepczą mu miłe słówka do ucha, pierwsi go zdradzą, bo będą mieli już dosyć tego rodzaju despoty, która spycha to środowisko w nicość – uznał były prezydent.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij