Kraj

To się nie spodoba Hołowni! Strajk Kobiet nie chce go widzieć na protestach: “Niech ktoś mu powie, aby wyp******ał”

Do trwającego od kilku dni protestu przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji eugenicznej dołączyło już wiele osób związanych z obozem opozycji, zarówno z Lewicy, jak i Koalicji Obywatelskiej. Dołączyć próbował także lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia, jednak nie jest on mile widziany przez władze Strajku Kobiet.

Hołownia od samego początku jest zachwycony ideą strajków i kilka dni temu dziękował jego uczestnikom. Twierdził wówczas, iż “dziś naszym wrogiem jest nieludzka władza, która chce zmuszać ludzi do heroizmu”.

Tymczasem jak się okazuje były prezenter TVN-u nie jest zbyt mile widziany na protestach przez same jego organizatorki. Na oficjalnym profilu “Strajk Kobiet” pojawił się post, w którym wyśmiano jego próbę podłączenia się pod manifestacje.

Czy ktoś mógłby od nas powiedzieć panu Hołowni, żeby wyp******ał? Bo my robimy rewolucję i nie mamy czasu zajmować się każdym politycznym palantem chętnym do powiezienia się na nas – czytamy w poście.

Podobnego zdania jest również poseł Lewicy, Joanna Scheuring-Wielgus.

Panie Szymon Hołownia jak można być takim kłamcą i tak cynicznie wykorzystywać strajk kobiet, Martę Lempart i rzesze kobiet? Pan nigdy nie był z nami. Ma pan jasny pogląd-aborcję uważa ze zabójstwo. Serio, na plecach kobiet chce pan robić politykę? Straszne – czytamy w jej poście.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij