Publicystyka

Niemiecka Antifa jest już w Polsce? Służby specjalne monitorują sprawę

Według prezesa stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza do Polski przybyła niemiecka Antifa, która uzbrojona będzie próbowała atakować swoich przeciwników ideowych. Jak się okazuje sprawę monitorują polskie służby specjalne.

– Wiemy o tym, że na terenie Polski jest już antifa niemiecka. To są przestępcy i bandyci, posługujący się nielegalnymi narzędziami do ataków na swoich oponentów – powiedział w rozmowie z PAP Bąkiewicz.

Według niego członkowie lewicowej bojówki mają być uzbrojeni m.in. w noże, kije czy kostkę brukową. Ich obecność w Polsce, najprawdopodobniej na zaproszenie polskich aktywistów lewicowych, może mieć związek z obecnie trwającymi manifestacjami w Polsce sprzeciwiającymi się wyrokowi TK ws. aborcji eugenicznej oraz zbliżającym się Marszem Niepodległości.

Informacja o pojawieniu się niemieckiej Antify już od jakiegoś czasu krąży po polskich mediach społecznościowych, zwłaszcza na portalach prawicowych i kibicowskich. Jednak na razie nie potwierdzają ich polskie służby specjalne, które na bieżąco monitorują całą sprawę.

-Gdy tylko ktoś z tych grup będzie próbował dostać się do naszego kraju lub gdyby już tu był, to podejmiemy stanowcze kroki, aby tego typu niebezpieczeństwa eliminować. Wiemy, że ewentualny udział ekstremistycznych grup w protestach w Polsce może tylko pogorszyć i tak napiętą sytuację. Dlatego apelujemy o rozwagę i wygaszanie emocji – stwierdził Stanisław Żaryn w rozmowie z “Naszym Dziennikiem”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Nasz Dziennik Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij