Świat

Atak nożownika we Francji! Nie żyją trzy osoby, jednej z ofiar odcięto głowę

Do makabrycznego zdarzenia doszło na ulicach francuskiej Nicei, gdzie w pobliżu tamtejszej bazyliki Notre Dame doszło do ataku nożownika. Zginęły trzy osoby, kilka zostało rannych, a jednej z ofiar napastnik miał odciąć głowę – podają źródła Reutersa.

Obecnie w mieście trwa policyjna obława francuskich służb specjalnych – przyznał minister sprawa wewnętrznych Francji Gerald Darmanin. Do Nieci udał się także prezydent państwa Emmanuel Macron.

Do ataku miało dojść w samej bazylice Notre Dame lub też w jej pobliżu. Według mera Nicei napastnika udało się zatrzymać nieopodal świątyni, a on sam nie wyklucza ataku o charakterze terrorystycznym.

W wyniku całego makabrycznego wydarzenia zginęły trzy osoby, a kilka zostało rannych. Jedna z ofiar, kobieta, miała zostać zdekapitowana -podają źródła Reutersa w policji. Według ustaleń śledczych nożownik, który przez cały czas miał wykrzykiwać hasło “Allahu Akbar”, nazywa się Brahim i miał działać sam.

To jednak nie był jedyny atak, do jakiego doszło w państwie położonym nad Sekwaną. W Awinionie doszło do ataku nożownika na tamtejszych policjantów, którzy zostali zmuszeni do użycia broni, aby się przed nim obronić. Napastnik zginął na miejscu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVN24 Autor: JD
Fot. PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij