Rozrywka

Instagramowa influencerka wykorzystała aborcję do… promowania batonów

 

Jedna z instagramowych influencerek postanowiła wykorzystać zamieszanie wokół aborcji do promowania batonów. Jej plan jednak nie wypalił – po tym, gdy o jej wpisie zrobiło się głośno ich producent zerwał z nią współpracę.

Influencerzy to relatywnie nowe zjawisko w internecie, zwłaszcza polskim. Terminem tym określa się osoby, którym udało się zyskać ogromną popularność w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Instagramie. Osoby takie współpracują z firmami w mniej lub bardziej otwarty sposób reklamując wśród swoich fanów ich produkty.

Influencerka używająca pseudonimu Fitbadurka postanowiła wykorzystać do takiej reklamy poruszenie jakie wśród feministek wywołał czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego delegalizujący tzw. aborcję eugeniczną. Na swoim koncie na Instagramie zamieściła swoje zdjęcie z batonikiem Olimp w ręku. “Dziś trudny dla mnie dzień. Jak i dla każdej kobiety, ale nie będę już tutaj dodatkowo poruszała tego tematu, bo wszystko macie w stories.Jest mi zwyczajnie przykro, że kraj który tak kocham robi nam taką krzywdę. Chcę mieć wybór.” – napisała – „Nie pozostaje mi nic innego, jak osłodzić sobie ten dzień! Zdecydowanie moje ulubione batony! Pamiętajcie o rabacie z kodem: fitrodzinka na wszystkie słodycze, witaminy i suplementy”. Jej post był opatrzony serią tzw. hasztagów wykorzystywanych przez zwolenników zabijania chorych dzieci.

Jeśli liczyła na rozgłos to na pewno osiągnęła swój cel. Jej wpis został wczoraj podany dalej przez setki internautów. Jednak ta kreatywna reklama miała dla niej konsekwencje. Po wybuchu afery producent tych batoników poinformował, że zrywa z nią współpracę. „W piątek jedna ze współpracujących z nami influencerek opublikowała na swoim profilu post, w którym połączyła promocję naszego produktu z ważnym problemem społecznym” – napisali na swoim instagramie – „Materiał pojawił się na jej profilu bez naszej wiedzy i akceptacji. Nie zgadzamy się na taki styl komunikacji, dlatego zdecydowaliśmy o natychmiastowym zakończeniu naszej współpracy”.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij