Wiadomości sportowe z kraju i świata

Ta maszyna się nie zatrzymuje! Trzy gole Roberta Lewandowskiego i wygrana Bayernu

Robert Lewandowski zdobył w Monachium trzy bramki dla Bayernu w meczu 5. kolejki niemieckiej ekstraklasy z Eintrachtem Frankfurt. Mistrz Niemiec wygrał 5:0 i wciąż jest wiceliderem. Polski piłkarz ma już 10 goli w tym sezonie i prowadzi w klasyfikacji strzelców ligi.

Lewandowski trafił do siatki w 10. minucie lewą nogą, w 26. głową i w 60. prawą nogą. Osiem minut po skompletowaniu hat-tricka został zmieniony przez Kameruńczyka Erica Maxima Choupo-Motinga. Prowadzenie gospodarzy podwyższyli Leroy Sane (72.) i Jamal Musiala (90.).

W historii Bundesligi nikomu nie udało się dotychczas zdobyć 10 bramek w pięciu pierwszych kolejkach. Lewandowski jest na dobrej drodze, aby zostać królem strzelców po raz czwarty z rzędu, a szósty w karierze w Niemczech.

Bayern ma 12 punktów, o jeden mniej od prowadzącego w tabeli RB Lipsk. Lider pokonał w sobotę u siebie Herthę Berlin 2:1. Na kilka ostatnich minut z ławki rezerwowych na boisko wszedł napastnik gości Krzysztof Piątek.(PAP)