Publicystyka

Za dużo “Opowieści podręcznej”? Nietypowy protest Spurek i Zielonych ws. zakazu aborcji farmakologicznej

Sylwia Spurek jest jedną z najgłośniejszych zwolenniczek aborcji w Polsce, dlatego też nie dziwi fakt, że była eurodeputowana Wiosny mocno sprzeciwia czwartkowemu posiedzeniu Trybunału Konstytucyjnego, który ma orzec, czy tzw. aborcja farmakologiczna jest zgodna z Konstytucją. Przed siedzibą Komisji Europejskiej europosłanka, wraz z kilkoma koleżankami z frakcji Zielonych, urządziła dość nietypowy protest.

Partia Zielonych postanowiła wesprzeć Sylwię Spurek w jej proteście przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji w przypadku uszkodzenia płodu i zgodności tego zapisu z polską ustawą zasadniczą, który w kręgach feministycznych nazywany jest “wyrokiem na kobiety”. Dlatego też europosłanki postanowiły stanąć przed siedzibą Parlamentu Europejskiego ubrane jak bohaterki popularnego serialu “Opowieść podręcznej”.

Nie ma naszej zgody na zakaz! PiS próbują pozbawić kobiety resztki ich praw do decydowania o swoim ciele! Posługują się w tym celu upolitycznionym tzw. “Trybunałem Konstytucyjnym”. Nie możemy wyjść na ulice, ale możemy pokazać nasz sprzeciw – czytamy na polskim profilu twitterowym Zielonych.

Z kolei sama eurodeputowana na swoim profilu zamieściła jeszcze kilka wpisów odnoszących się do całej sprawy. W jednym z nich, nie pierwszy raz zresztą, użyła hasztagu “aborcja jest ok”, natomiast w innym odpowiedziała Rzecznikowi Praw Dziecka na jego wpis, w którym sugerował, iż dokonywanie aborcji na dzieciach, u których stwierdzono ciężką chorobę typu zespół Downa, jest niehumanitarne.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. Facebook

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij