Kraj

Nadzwyczajna kasta pomaga swoim? Ryszard K. już na wolności

Nie będzie aresztu dla Ryszarda K. i Romana G. Sąd –  nie zgodził się na ich tymczasowe aresztowanie. Prokuratorzy, którzy wnioskowali o areszt, nie kryją zdumienia i zapowiadają, że złożą zażalenie.

Jak poinformowała TVP.info. Ryszard K. już opuścił izbę zatrzymań. Jeżeli zażalenie prokuratury nie zostanie rozpatrzone pozytywnie, oskarżeni będą odpowiadali z wolnej stopy.

– Ustne uzasadnienie sędziego było zdawkowe i pozbawione pełnej merytorycznej argumentacji – poinformowała Prokuratura Regionalna w Poznaniu w związku z decyzją poznańskiego sądu ws. Ryszarda K. i czterech innych podejrzanych o wyprowadzenie 92 mln zł ze spółki Polnord.

 

Przypomnijmy, że biznesmen Ryszard K. i adwokat Roman G. zostali zatrzymani 15 października.

Według CBA, zatrzymania miały związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW, w toku dalszego postępowania okazało się, że chodzi o spółkę deweloperską Polnord.

„Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln złotych” – informuje CBA.

Źródło: stefczyk.info/Twitter Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij