Kraj

“Jedziemy z Kaczyńskim na ścianę”. Hołownia uważa, że prezes PiS… zabrał Giertychowi zdrowie

Zatrzymanie mecenasa Romana Giertych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne wciąż budzi skrajne emocje na opozycji. W tej sprawie wypowiedział się także lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia, który uznał, iż prezes Prawa i Sprawiedliwości “odebrał prawnikowi zdrowie”.

Przypomnijmy. W czwartek doszło do zatrzymania byłego lidera LPR oraz reprezentowanego przez niego biznesmena Ryszarda K. przez CBA. Obydwoje są oskarżani o działalność na szkodę spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych, z której mieli wyprowadzać, zawłaszczać, a następnie prać pieniądze. Łączna wartość szkód została oszacowana na 90 milionów złotych.

W trakcie przeszukiwania domu Giertycha doszło do nieoczekiwanego zdarzenia, gdyż adwokat zemdlał na oczach śledczych. Prawnik powiązany z obozem opozycji został przewieziony do szpitala. Przeciwnicy polityczni Prawa i Sprawiedliwości natychmiast uznali całą sprawę jako zatrzymanie na tle politycznym, dodatkowo oskarżając władze stworzenie sytuacji zagrażającej zdrowiu byłego szefa LPR. Jedną z takich osób jest były kandydat na prezydenta Szymon Hołownia, który uznał, iż Jarosława Kaczyńskiego powinno się za to “postawić pod ścianę”.

-Państwo odczytujące zarzuty człowiekowi bez komtaktu, w ciężkim stanie (co potwierdza zastępczyni RPO) – straciło już wszystkie hamulce. Jedziemy z Kaczyńskim na ścianę. Giertychowi zabrał zdrowie. Komu zabierze życie? – czytamy w jego wpisie (pis. oryginalna).

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij