Publicystyka

Emocjonalny wpis Dulkiewicz ws. zatrzymania Romana G. “Zmieściła nawet pandemię i konstytucję”

Wczorajsze zatrzymanie Romana G. wzbudziło sporo emocji w polskim społeczeństwie, a zwłaszcza wśród mediów i polityków związanych z obozem opozycji. Wielu z nich krytycznie wypowiedziało się na temat zatrzymania pełnomocnika Donalda Tuska, w tym także Aleksandra Dulkiewicz, która całą sprawę powiązała z… kwestią łamania konstytucji oraz pandemią.

W czwartek doszło do zatrzymania adwokata Romana G. oraz biznesmena Ryszarda K. przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach śledztwa dotyczącego działalności na szkodę spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zatrzymani mieli brać udział w procederze wyprowadzania pieniędzy ze spółki, przywłaszczania ich, a także prania. Szkody zostały wycenione na blisko 90 milionów złotych.

Sprawa wzbudziła wiele emocji wśród członków rodzin Romana G. i Ryszarda K., a także dziennikarzy i polityków związanych z obozem opozycji. Jednym z najbardziej emocjonalnych wpisów w tej sprawie jest ten, który zamieściła na swoim profilu prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

-Zatrzymanie mec. Giertycha i innych pod zarzutem wyprowadzenia 90 mln… Ile kosztowały wybory pocztowe premiera Sasina? 70 czy 80 mln? Czy był wyrok sądu, że premier Morawiecki złamał Konstytucję? Mmhh…ciekawe kiedy będą zatrzymania? Wczoraj padł rekord 8099 zakażonych! – czytamy w jej wpisie.

Wielu internautów zaskoczył fakt, że w poście dotyczącym zatrzymania Romana G. gdańska prezydent zdołała zmieścić kwestię powtarzaną jak mantrę na opozycji czyli łamania konstytucji, zarzutów pod adresem Jacka Sasina, który “miał wydać 70 milionów na wybory, które się nie odbyły”, a nawet pandemię.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij