Kraj

Czy RPO zajmie się sprawą pobitego reportera TVP? Znamy odpowiedź Adama Bodnara

Portal TVP Info zwrócił się z pytaniem do Rzecznika Praw Obywatelskich, czy będzie interweniował w głośnej sprawie pobicia operatora telewizji publicznej przez syna Ryszarda K. W odpowiedzi Adam Bodnar, że pochyli się na tą kwestią, “jeśli poszkodowany będzie mógł napisać skargę”.

W czwartek doszło do zatrzymania prawnika Romana G. i biznesmena Ryszarda K. przez CBA, którym zarzuca się działalność na szkodę spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. Pod posiadłością drugiego z nich doszło do skandalicznego zajścia z udziałem syna przedsiębiorcy, Aleksandra K., który dotkliwie pobił jednego z operatorów kamery TVP Gdańsk.

 Chwycił mnie za kurtkę, dostałem cios w twarz, przewróciłem się. Później mnie kopnął, uderzyłem głową w krawężnik. Mam dwa zęby ukruszone, szwy na czole, całą opuchniętą głowę – relacjonował poszkodowany.

W tej sprawie TVP Info zwróciło się do Rzecznika Praw Obywatelskich, który bardzo szybko wydał oświadczenie odnoszące się do sprawy zatrzymania Romana G. Portal zapytał się Adama Bodnara, czy również w tym przypadku będziemy mogli się spodziewać jego interwencji.

 – Oczekuję na skargę, jeżeli mógłby (operator –  red.) napisać, to na pewno się nad nią pochylę – stwierdził RPO, który dodał, iż potępia wszelkie akty przemocy w życiu publicznym.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij