Kraj

Co z obostrzeniami w sklepach? Rzecznik rządu wyjaśnia

Zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego nowe obostrzenia wzbudziły wiele pytań wśród Polaków, zwłaszcza w kontekście limitów w sklepach. Z odpowiedzią przyszedł rzecznik rządu Piotr Muller.

Podczas czwartkowej konferencji zostały przedstawione nowe zasady obostrzeń w strefach żółtych oraz czerwonych, które zostały rozszerzone o kolejnych kilkadziesiąt powiatów, w tym także dużych miast. Będą one obowiązywały od soboty 17 października (z wyjątkiem przepisów ograniczających wesela i imprezy okolicznościowe, które wejdą w życie z dniem 19 października).

Najwięcej pytań zrodziła kwestia ograniczenia liczby osób w placówkach handlowych, dotycząca jedynie czerwonych stref, zgodnie z którą w sklepach będzie obowiązywał limit 5 osób na 1 kasę. Wielu ludzi zastanawiało się jak to będzie liczone w przypadku większych marketów. Z odpowiedzią przyszedł rzecznik rządu Piotr Muller, który wyjaśnił, iż zasada 5 osób na 1 kasę będzie dotyczyła placówek o powierzchni do 100 m2. W przypadku większych sklepów będzie obowiązywał limit 1 osoby na 15 m2.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij