Świat

Brutalny mord we Francji. Zabity nauczyciel pokazywał karykatury Mahometa w klasie

Francuska policja poinformowała w piątek wieczorem, że w podparyskiej dzielnicy doszło do zabójstwa – mężczyzna odciął drugiemu głowę. Sprawca został postrzelony przez policję i zmarł – podała telewizja BFM. Inne źródła podały z kolei, że ofierze nie odcięto głowy, lecz podcięto gardło.

Francuska prokuratura antyterrorystyczna wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa w piątek po południu w miejscowości Conflans Saint-Honorine niedaleko Paryża, gdzie mężczyzna odciął drugiemu głowę. Według świadka napastnik krzyczał Allah Akbar – podały źródła zbliżone do śledztwa.

Śledztwo dotyczy “zabójstwa w związku z działaniem terrorystycznym” – poinformowała prokuratura. Ofiarą był nauczyciel ze szkoły średniej.

Do zdarzenia doszło około godz. 17 w pobliżu szkoły. Miejscowi policjanci zostali wezwani z powodu kręcącego się podejrzanego mężczyzny. W odległości 200 metrów odnaleziono ofiarę; policja próbowała zatrzymać mężczyznę z białą bronią i poważnie go zraniła z broni palnej. Według telewizji BFM napastnik zmarł.

Policja odgrodziła teren, gdyż obawiała się, że sprawca miał na sobie pas szahida.

Według źródeł policyjnych nauczyciel, któremu zabójca odciął głowę nożem w piątek po południu niedaleko Paryża, pokazywał w klasie karykatury Mahometa.

Śledztwo w sprawie “zabójstwa w związku z działaniem terrorystycznym wszczęła prokuratura antyterrorystyczna.

Ofiara, nauczyciel historii w szkole średniej, prowadził z uczniami dyskusje na temat karykatur Mahometa.

Według telewizji BMF napastnik zmarł postrzelony przez policję

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij