Kraj

Premier Morawiecki: “Tę walkę wygramy tylko i włącznie wówczas, jeśli będziemy solidarni”. Przedstawiamy pełną nową listę obostrzeń

Nasze strategiczne cele to chronić życie i zdrowie Polaków, w szczególności narażone z powodu koronawirusa są osoby starsze; nasza strategia dotyczy w szczególności seniorów, by mogli być w samoizolacji i przez to unikać zarażenia – mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

“Nie ma w tym momencie niż ważniejszego dla rządu, (niż) żeby zapewnić bezpieczeństwo i zdrowie dla Polaków, temu podporządkowane są wszystkie nasze działania” – podkreślił premier na konferencji prasowej.

Mówił, że zagrożenie koronawirusem będzie okazją do tego, by jak najbliższej współpracować. “Nasze strategiczne cele to chronić życie i zdrowie Polaków, w szczególności chcę tutaj podkreślić, że narażeni na zgon, na śmierć są ludzie starsi, powyżej 65, 70 roku życia. Chrońmy osoby starsze. Cała nasza strategia dotyczy również w szczególności osób starszych, żeby one mogły się znajdować w samoizolacji i przez to unikać zarażenia” – mówił premier.

Dodał, że drugi cel to zapewnienie właściwego funkcjonowania służby zdrowia.

– Tę walkę wygramy tylko i włącznie wówczas, jeśli będziemy solidarni – mówił premier.

Premier przedstawił też nową listę obostrzeń, które będą obowiązywały od 17 października br. Publikujemy też nową listę powiatów żółtych i czerwonych.

Nowe zasady profilaktyki przeciw COVID-19 i kolejne powiaty w strefie czerwonej, które będą obowiązywać od 17 października br. dostępne są na stronach rządowych.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij